Aykut Kocaman’dan Fenerbahçe’nin o yıldızına; “Bu takımın sana ihtiyacı var…”

Aykut Kocaman’dan Fenerbahçe’nin o yıldızına; “Bu takımın sana ihtiyacı var…”

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Fenerbahçe, lig lideri Medipol Başakşehir’i Brezilyalı golcüsü Fernandao’nun golleriyle 2-0 yenerek çok önemli bir galibiyete imza atmıştı.

Bu galibiyet sarı lacivertlilere moralli günler yaşatırken, Fenerbahçe’de flaş bir gelişme daha yaşandı. Aykut Kocaman, tartışmaların odağındaki bir yıldız futbolcu ile özel bir görüşme yaptı.

Yedek kalması tartışılıyordu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Medipol Başakşehir maçında şans vermediği Mathieu Valbuena ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Fenerbahçe, Spor Toto Sper Lig’in 21. haftasında Başakşehir’i 2-0 yenerkenMathieu Valbuena süre alamamıştı. Aykut Kocaman, oyuncusuyla özel bir görüşme yaptı.
Aykut Kocaman’ın Valbuena ile ilgili yaptığı konuşma

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Alanyaspor maçı öncesi Valbuena’ya ihtiyacı olduğunu belirterek oyuncusunu motive etmeye çalıştı.

Fanatik’in haberine göre, Aykut Kocaman, “Son maçta oynamamış olabilirsin ama takımın sana ihtiyacı var. Her zaman hazır bir şekilde beklemelisin. Şampiyonluk yolunda vereceğin katkılar çok önemli. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sıkı bir şekilde çalış” dedi. Valbuena da her zaman görev için hazır olduğunu söyledi.
Valbuena’nın oynamadığı maçlarda Fenerbahçe’nin aldığı sonuçlar

Fenerbahçe sezona Valbuena’nın ilk 11’de oynadığı maçlarla başlarken istediği sonuçları alamamış ve Aykut Kocaman, “Valbuena’yı oyundan geç çıkardığım için puan kaybı yaşadık” demişti.

Aykut Kocaman, Alex’ten sonra Valbuena ile de sorun yaşadığı gerekçesiyle ağır eleştirilmişti ancak Valbuena’nın ilk 11’de kesilmesinin ardından Fenerbahçe seri galibiyetler almaya başladı.

Fenerbahçe bu sezon Süper Lig’de, Mathieu Valbuena’nın ilk 11’de başladığı 13 lig maçına çıkarken bu maçların tam 7 tanesi berabere bitti. Fenerbahçe Valbuena’nın ilk 11’de başladığı 13 maçta sadece 4 kez kazanabilirken 2 maçtan da mağlubiyetle ayrıldı.