AYKUT KOCAMAN’dan O KİŞİYE ÇOK SERT SÖZLER! “SEN İŞİNE BAK…”

AYKUT KOCAMAN’dan O KİŞİYE ÇOK SERT SÖZLER! “SEN İŞİNE BAK…”

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, sezon başında sarı lacivertli takımın başına geçerek 4 yıllık aranın ardından Fenerbahçe’ye geri dönmüş ve tekrar teknik direktörlük koltuğuna oturmuştu.

Sarı lacivertlilerde başarılı da bir tablo çizen deneyimli çalıştırıcı sadece 2 mağlubiyetle ligin en az mağlup olan takımı konumunda bulunuyor ve takımını şampiyonluk yarışında tutuyor.

Sonradan ortaya çıktı

Milliyet yazarı Atilla Gökçe yazısında, Fenerbahçe’nin 2-0 üstünlüğüyle sonuçlanan Başkaşhir maçında 46. dakikada iki teknik adam Aykut Kocaman ve Abdullah Avcı arasında yaşanan diyaloğu aktardı. İşte yazıdan o bölüm…

“Dakika 46… Hakem Halil Mutlu Meler, ilk yarının sonunda Başakşehir takımının kazandığı korneri kullandırıyor. Top yine kornere çıkıyor ve ikinci atış yapılıyor. Fenerbahçeli futbolcular, Meler’in iki atışı dda yaptırmasına tepki gösteriyorlar. Hakemin daha önce devreyi bitirmesi gerektiğini söylüyorlar.”

Protest tavır Fenerbahçe kulübesinde de sergileniyor. Bu arada Aykut Kocaman’ın sesi duyuluyor: “Başakşehir olunca böyle mi oluyor!”

Abdullah Avcı’nın incindiği sözler bunlar… Sonra cevap veriyor.

“Hocam” diyor, “Niye böyle yapıyorsunuz. Kimsenin bizi kayırdığı, koruduğu yok. Biz emek veriyoruz, siz de bunları söylüyorsunuz. Size yakışıyor mu!”

Kocaman’dan soğuk bir sesle: “Sen işine bak”

Aykut Kocaman’ın maç sonu açıklamaları şu şekilde;

“Kazanmak zorundaydık bu maçı. İstiyorduk demiyorum. Kazanmak zorundaydık. Son Konya maçında Valbuena’nın vuruşu gol olsa bugün puan puana ya da liderdik.”

“Lig yeniden başladı şimdi. Sadece bizim adımıza değil. Beşiktaş için de, Trabzonspor için de Galatasaray için de. Başakşehir’i de içinde yeniden başladı. Türkiye’nin en organize takımı Başakşehir.”

“Biz anlık yaşayan bir milletiz. Özellikle futbolda böyleyiz. Yaptıklarımızı toplam olarak değerlendirmeye çalışıyorum ve yapacaklarımızı çıkarmaya çalışıyorum.”

Sezona damga vuran şey, bireysel hatalarımız. Bu kadar bireysel hata olmaması gerekiyordu, söylüyoruz. İkincisi geç kurulduk. Üçüncüsü de, diğer rakiplere göre hakem hatalarının aleyhimize daha çok olduğunu görüyoruz. Bunlara bakınca, puanımız iyi gözüküyor.