Aykut Kocaman’ın derbi felsefesi hazır!

Tecrübeli çalıştırıcı, ilk düdükle birlikte futbolcularının maçta sakin kalmasını, sadece kendi oyunlarına odaklanıp, 90 dakikayı 11 kişi olarak tamamlamasını ve panik yapmadan hızlı hücumlarla sonuca gidilmesini istiyor.

Türkiye’de nefeslerin tutulacağı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi konuk ekipte teknik direktör Aykut Kocaman, son hazırlıklarını yapıyor. Kafasındaki ilk 11’i yavaş yavaş şekillendiren Kocaman’ın, derbideki oyun felsefesini ise oluşturduğu öğrenildi.

Kim oynarsa oynasın tecrübeli çalıştırıcı, futbolcularından belli başlı şeylere sadık kalmalarını istiyor. Kocaman’ın, 90 dakikanın başlamasıyla birlikte istediklerinden biri, takımın sakin kalması ve ne olursa olsun, panik yapmaması. Futbolcularının sakın kalarak, taktik anlayışa bağlı kalmalarını bekleyen deneyimli çalıştırıcı, mücadeleyi kesinlikle 11 kişi olarak tamamlamayı umut ediyor.

Büyük fayda sağlayacak 

Ne hakem, ne rakip oyuncular ne de taraftarla diyaloğa girilmemesi konusunda ısrar eden Kocaman, soğukkanlı olmanın sahadan iyi bir sonuçla ayrılmak adına kendilerine büyük fayda sağlayacağını düşünüyor.

Sarı-Lacivertliler’in teknik patronu, kapılan toplarda hızlı bir şekilde hücuma çıkılmasını planlarken, takımından savunmayı da sağlama almalarını unutmamalarını talep ediyor. Oyuncularından sürekli şut çekerek kaleyi yoklamalarını bekleyecek olan Kocaman, duran toplarla ilgili olarak da özel çalışmalar yaptırıyor. (Fanatik)