Fatih Altaylı’dan bomba açıklama! Herkes bunu konuşuyor! “Azizbahçeliler…”

Fatih Altaylı’dan bomba açıklama! Herkes bunu konuşuyor! “Azizbahçeliler…”

Gazeteci Fatih Altaylı, FutbolArena’ya verdiği özel röportajda birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden gazeteci Fatih Altaylı, FutbolArenaya özel açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konuları değerlendiren Altaylı, Fenerbahçe’nin seçim süreciyle ilgili flaş ifadeler kullandı.

İşte Fatih Altaylı’nın özel değerlendirmeleri:

Fenerbahçe’de seçimlere bakarsak Ali Koç’un mu, yoksa Aziz Yıldırım’ın mı şansı daha yüksek sizce?

“Kongrenin iç yapısını Galatasaray kadar iyi bilmiyorum ama gördüğüm şu: Aziz Yıldırım’ı devirmek çok zor. Fenerbahçe’de bir Fenerbahçeliler var: Makul, rasyonel hareket eden kongre üyeleri… Bir de Aziz Yıldırım taraftarları var. Onların Fenerbahçeli olup olmadıklarından bile emin değilim. Onlar “Aziz Yıldırımcı”lar ya da “Aziz Bahçeli”ler…

O Aziz Bahçeliler Fenerbahçe küme düşse, Fenerbahçe 3. lige düşse, Fenerbahçe Dünya Şampiyonu olsa, Fenerbahçe Ay’a gitse; Fenerbahçe bitse, yok olsa, kulübü kapatsalar, bunlar Aziz Yıldırım ne diyorsa onu yaparlar. Bunların sayısının yaklaşık 7000-7500 kişi olduğu söyleniyor. Bu demek oluyor ki kongreye 15 bin kişi katılırsa Aziz Yıldırım kazanacak. Geçmişteki kongre katılımlarına baktığınız zaman Aziz Yıldırım kazanırmış gibi duruyor.

Fenerbahçe’nin 1 milyon üye kampanyası vardı. O kampanyada üye olmuş 26 bin kişi var. Onların temsilcileri katılacakmış kongreye, 2600 kişi olduğu söyleniyor.  Onların ne yapacağı tam bir muamma… Taraftar ağırlıklılarsa büyük ihtimal Ali Koç’tan yana olacaklardır; ama yönetim ağırlıklılarsa Aziz Yıldırım’a oy verirler. Bir de Aziz Yıldırım’ın son dönemde kaydettiği 2500 kişi daha varmış.”

Fatih Altaylı’nın Aziz Yıldırım hakkında açıklaması

“Bütün bunlara baktığınız zaman Aziz Yıldırım’ın şansı daha fazla görünüyor. Bu beni Galatasaraylı olarak memnun ediyor. Biz Galatasaray olarak Aziz Yıldırım’ın devam etmesinden çok mutlu oluyoruz. Niye derseniz; tüm başkanlar arasında buna Galatasaray Başkanı da dahil en fazla Galatasaray şampiyonluğu gören başkan: Aziz Yıldırım.

Biz Aziz Yıldırım döneminde Galatasaray olarak 2 yıldız taktık. Ama Galatasaraylı Fatih Altaylı’yı bir kenara atıp, sporsever Fatih Altaylı’yı gündeme getirirseniz; o zaman şu anki görüntüyle Ali Koç derim ben. Çünkü  yaptıklarını izliyorum. Dünya sporunu, Dünya futbolunu nasıl takip ettiğini, profesyonellerine nasıl yaklaştığını görünce iyi bir başkan olcakmış izlenimi uyandırıyor.

Fakat Ali Koç Fenerbahçe fanatizmi konusunda Aziz Yıldırım’dan çok daha ileride birisi. Kavga edecek, küfür edecek kadar fanatiktir. Galatasaray’a olan tepkisi Aziz Yıldırım’ınkinin birkaç katıdır. Kendine hakim olamazsa gerilim yaratacak bir tarzı da var. Bundan Fenerbahçeliler memnun olabilirler. Ali Koç şu ana kadar gösterdiği bakış açısını başkan olunca da devam ettirecekse Türk Futbolu için faydalı olur.”