Fenerbahçe’den ayrıldı, futbol hayatı bitti! Çok yazık oldu…

Fenerbahçe’den ayrıldı, futbol hayatı bitti! Çok yazık oldu…

Fenerbahçe’de geçtiğimiz yıllarda ve transfer dönemlerinde yapılan transferlerden çok yapılan ayrılıklar konuşuldu. Sarı lacivertliler de ayrılan futbolcu sayısı o kadar fazlalaştı ki, gidenler gündeme tek başlarına oturdu.

Fenerbahçe’den geçtiğimiz günlerde bomba bir şekilde ayrılan bir yıldız futbolcu da, ayrıldıktan sonra adeta futbol hayatını bitirdi.

Beklenen performansı bit türlü veremedi

Devre arasında Fenerbahçe’den ayrılıp, eski kulübü Feyenoord’a 14 yıl ardından dönen Hollandalı forvet Robin van Persie, istenilen performansı bir türlü yakalayamadı.

Ligde maçlarda son 10 dakika süre bulabilen van Persie, form tutabilmesi adına Feyenoord yedek takımı ile maça çıktı.

 

Roy Makaay’ın koçluk yaptığı Feyenoord yedek takımı, genç futbolculardan oluşan Jong Heerenveen karşısına çıkarken Robin van Persie, maça ilk 11’de başladı.

1 SAAT KALDI, GOL ATAMADI

Gol atıp, form yakalayabilmesi adına sahaya sürülen van Persie, etkisiz bir performans gösterirken yedek takımda da gol atamadı. Karşılaşmayı Jong Heerenveen, 1-0 kazanırken van Persie, 1 saat sahada kaldı.

VAN PERSIE’NİN YERİNE 17’LİK TÜRK

60 dakika forma giyen Robin van Persie, oyundan çıkarken onun yerine giren isim ise 17 yaşındaki Türk futbolcu Orkun Kökçü oldu.

(Kaynak/Sporx)