Fenerbahçe Taraftar Sitesi

Galatasaray’ın Eski Yöneticisi Adnan Sezgin, “Fener Ol” Kampanyasıyla İlgili Konuştu

07 Nisan 2019 - 'de eklendi
Galatasaray’ın Eski Yöneticisi Adnan Sezgin, “Fener Ol” Kampanyasıyla İlgili Konuştu

Galatasaray eski yöneticisi Adnan Sezgin, sarı kırmızılı kulübün Genel Kurulunda yaşananlar dışında ​Fener Ol kampanyası hakkında da konuştu.

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Adnan Sezgin, Haber Global’e konuştu. Başkan Mustafa Cengiz’in ibra edilmemesi üzerine açıklamalarda bulunan Adnan Sezgin, Galatasaray tüzüğünün acilen değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

“GALATASARAY TÜZÜĞÜNÜN ACİLEN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Son ibra olayı gerçekten beni de çok üzdü. Ortada büyük bir yanlışlık var. Hiçbir tüzük kanuna aykırı olamaz. Daha önce Adnan Polat zamanında yapılan ayrı ayrı ibralaşmadadan sonra alınan mahkeme kararı ortaya koydu. Yargıtay tarafından da onandı.

İbra’nın idari ve mali olarak ayrı ayrı yapılamayacağına karar verdi mahkeme. Ortada mahkeme kararı varken, tüzüğün hala bu yönüyle işletilmesi bana göre yanlış. İçeriği de yanlış, usulü de yanlış. ​Galatasaray tüzüğünün acilen değiştirilmesi lazım. Galatasaray şampiyonluğa giderken gündemin farklı yere çekilmesi, takıma da zarar verir. Bunun olmaması gerekir.

“FENER OL PROJESİ DOĞRU DEĞİL”

Başka çıkar yol olmayınca bu yola başvuruluyor. Fener Ol projesi doğru değil. Son duyduğumuz rakamlara göre batık çok fazla. Yeni projeler ve alt yapıya yönelmek gerekiyor.

Şahsi fikrim. Bazı kulüplere taraftara şeffaflık içinde mevcut durumu iyice anlatıp, onlardan 3 sene sabır beklemeleridir. Devamlı transfer yaparak, devamlı yeniden yapılanmaya gidiyorum diyerek her sene 20-30 oyuncu almak doğru bir yöntem değil.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
BENZER HABERLER