Rusya'da Emenike heyecanı!

Rusya'da Emenike heyecanı!

Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Emmanuel Emenike'nin Spartak Moskova'ya transfer olacağı iddiaları Rus ekibinde memnuniyetle karşılandı. 

Takımın eski orta sahalarından Maxim Demenko, Emenike'nin iyi ve hızlı bir futbolcu olduğunu söylerken, "Evet, işler Türkiye'de onun için iyi gitmemiş olabilir. Medya farklı şeyler yazdı. Disiplin sorunları olduğu söylendi, takımla uyumunda sorun var denildi. Ama Spartak için kesinlikle iyi bir transfer olur. Spartak'ın amacı şampiyonluk. Bu yüzden kadrosunu güçlendirmeye ihtiyacı var. Bence gelmesi problem yaratmayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Emenike'yi Spartak Moskova'nın forveti Ze Luis ile kıyaslayan Demenko, "Hangisi daha iyi karar vermek zor. Bence eşit seviyedeler. Fizik olarak iyi durumdalar. Ama futbol bu, her zaman en iyi olan oynar. Bu iki oyuncudan bir tanesi yedek kulübesinde kalacaktır" dedi. 

Spartak'ın efsane kalecilerinden Anzor Kavazashvili de Emenike'ye destek çıktı. Rus basınına açıklamalarda bulunan 76 yaşındaki efsane, Emenike'nin daha önce de Spartak forması giydiğini vurgulayarak, "Çok hızlı ve delici. Ze Luis bir sakatlık geçirdiği anda onu yedekleyecek bir isim yok. Yönetim en az 2 forvet transfer etmeli. Emenike her takıma uyacak bir profile sahip çünkü güçlü ve goller atabiliyor. Bence takıma faydalı olacaktır" diye konuştu. 

Öte yandan Sport-Express sitesi, "Emenike'nin geri dönmesi gerekli mi?" diye bir anket düzenledi. Kullanıcıların %42.7'si "Evet, Ze Luis ile beraber oynar" yanıtını verirken %25'i "Hayır, Daha iyi bir oyuncu alınmalı", %21.2'si "Evet, Ze Luis'e yedekler", %8.2'si "Evet, Ze Luis'in yerine ilk 11'de oynar" ve %2.8'i de "Hayır, Spartak'ın başka bir forvete ihtiyacı yok" seçeneğini işaretledi.  

 

ajansspor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX