Ben Arfa için kritik tarih belli oldu

Ben Arfa için kritik tarih belli oldu

4 Ocak'ta Ben Arfa'nın esas ülkesi olan Tunus'ta özel bir maç oynayacak olan PSG, buradan elde edeceği gelirin sekteye uğramaması için 29 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe'ye transferinde somut bir adım atmak istemiyor.

Fenerbahçe Kulübünün yaz transfer döneminden bu yana listesinde bulunan ve her fırsatta kadrosuna katmaya çalıştığı Hatem Ben Arfa'da  yoğun gelişmeler yaşanıyor.

PSG Kulübü ile devre arası için 6 aylık kiralık konusunda anlaşma sağlayan sarı-lacivertlileri yoğun bir gündem bekliyor. Dün sabah saatlerinde Ben Arfa'nın PSG yönetimine başvurduğu ve sezon sonuna kadar takımda kalmak istediğini ilettiği bildirildi. Ancak PSG ve Ben Arfa cephesinde farklı bir plan olduğu iddia ediliyor.

Fransa Ligue 1'in sezon arası yapmasıyla beraber PSG, Tunus'a bir program yapacak. Sezon başında belirlenen bu programa göre Fransız Kulübü, 4 Ocak 2017 tarihinde Tunus'ta Club Africain takımıyla özel bir maç oynayacak. Buradaki en kilit isim de Ben Arfa olacak. Çünkü esas ülkesi Tunus olan Fransa pasaportlu 29 yaşındaki yıldız, bu programın en can alıcı ismi olarak öne çıkıyor.

Ekonomik sebep

Tunus halkı Ben Arfa'yı özellikle bu etkinlik dahilinde görmeyi istiyor. Hatta PSG'nin forma satışı, bilet ve reklam geliri ile tur esnasında kazanacağı ekonomik edinimlerin Ben Arfa'ya bağlı olduğu bildirildi. Tunus'ta tıpkı bir kahraman gibi görülen tecrübeli futbolcunun, etkinliğin afişlerinde de fotoğrafı özel olarak yer aldı.

PSG'de lig ve Avrupa maçlarında forma giyemeyen Ben Arfa'nın Tunus'taki bu organizasyonda en çok merak edilen oyuncu olduğu aktarıldı. Bu nedenle PSG'nin Kuzey Afrika pazarını kaybetmemek adına en azından 4 Ocak 2017 tarihine kadar bu transferde somut bir adım atmak istemediği vurgulandı.

 

Milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX