Aziz Yıldırım noktayı koydu! Volkan Demirel kalıyor

Aziz Yıldırım noktayı koydu! Volkan Demirel kalıyor
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım gönderilmesi konusunda dedikodular olan Volkan Demirel içi net konuştu
 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım gönderilmesi konusunda dedikodular olan Volkan Demirel içi net konuştu. Aziz Yılrım Volkan Demirel'in Fenerbahçe'den ayrılmayacağını açıkladı

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Volkan'ın kulübün çocuğu olduğunu söyleyen Yıldırım, “Hiçbir yere gitmiyor. O, bu takımla bütünleşti. Bu saatten sonra kendisi gitmek istese bile biz bırakmayız. Volkan Demirel sonuna kadar Fenerbahçe'ye hizmet etmeyi sürdürecek” ifadelerini kullandı.
 
35 yaşındaki tecrübeli file bekçisi da daha önce yaptığı açıklamada, “40 yaşına kadar Fenerbahçe kalesini korumak istiyorum” demişti.
 

Fenerbahçe'nin yeni sezonda transfer bütçesi ne kadar?


2015-2016 sezonu başında 42 milyon euroluk bir harcama yaparak yeni bir takım oluşturan Fenerbahçe sonrasında UEFA ile yaptığı FFP anlaşması nedeniyle kısıtlamalara tabi tutuldu. 

Yeni kurulan kadro geçtiğimiz sezon ve bu sezon beklentileri karşılayamazken, FFP kısıtlaması da Fenerbahçe'nin yeni bir kadro kurmasına engel oluyor.

BÜTÇE 2.5 MİLYON EURO

Buna göre Fenerbahçe'nin yeni sezon öncesinde transfer bütçesi sadece 2.5 milyon euro olacak. Bu para ile kadro yenilemesine gitmesi mümkün görünmeyen Fenerbahçe'nin, oyuncu satarak bu bütçeyi arttırması söz konusu. 

Fenerbahçe'de büyük kulüplerin ilgisini çeken isimse stoper Simon Kjaer olarak göze batıyor. Sezon sonunda Lens'in de sözleşmesi bitecek ve yıldız oyuncuyu yeniden kadrosuna katmak isteyen Fenerbahçe bu konuda da bir çözüm üretmek zorunda kalacak. 

KİRALAMA FORMÜLÜ

Fenerbahçe'nin bu dönemde bütçe sorununu oyuncu kiralayarak aşması bekleniyor. Bilindiği üzere Fenerbahçe devre arasında da bonservisle transfer yapmamış ve Ukraynalı Karavayev'i kiralamıştı

FutbolArena 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX