Şansal Büyüka canlı yayında açıkladı! “Ali Koç’un Fenerbahçe’ye ayırdığı para…”

Şansal Büyüka canlı yayında açıkladı! “Ali Koç’un Fenerbahçe’ye ayırdığı para…”

Fenerbahçe’de 2018 Mayıs ayında büyük bir seçim kongresi yaşanacak. Şu an için kesin adaylar Ali Koç ve Aziz Yıldırım… Fenerbahçe başkanlığını çok istediğini ve bu konuda çalışmalarını başlatacağını resmen açıklayan Ali Koç, başkanlığın en büyük adayı konumunda.

Ünlü yorumcu Şansal Büyüka, beIN Sports’ta yaptığı açıklamada Ali Koç’un mali anlamda nasıl bir politika izleyeceğini ve transferlere nasıl bütçe ayıracağını anlattı. İşte o flaş açıklamalar…

Duayen isimlerden Şansal Büyüka, Fenerbahçe’deki gündemi değerlendirdi. İşte o açıklamalar…

“Bu sezon Aykut Kocaman’ın yediği baskıyı, özellikle hiçbir yerli hoca yemedi. Medya bindirdi, kendi taraftarı bindirdi, hatta seyirci maçları protesto edip tribünleri boş bıraktı, geldikleri maçta takımı ıslıklayıp, yuhaladı. Aykut Hoca buna rağmen “ölmek var, dönmek yok” misali, bildiğinden, inandığından tek adım geri atmadı.

Seyircinin, medyanın istediği futbolun görselliğini, keyfini seçmek yerine, inandığı futbol anlayışını oyuncularına ve takımına kabul ettirmeye çalıştı. Güvenli oynamayı ön planda tutan, yıldızdan önce takım oyununu savunan, sahanın her yerinde sağlam kalmaya çalışan, kontrolü asla elinden bırakmayan bir futbol anlayışı…

Gerçi, inanılmaz bireysel hatalar Aykut Hoca’nın hesaplarına ve oyun planlarına ağır darbeler vurmuş olsa bile, bütün bunlara rağmen Fenerbahçe zirveye yeniden tutundu. Takım Kaptanı Volkan Demirel bile Başakşehir maçı sonrasında “Belki göze hoş gelen futbol oynamıyoruz” diyerek bir kesimin hoşnutsuzluğunu kabul ederken, takım disiplininin kendilerini başarıya götüreceğini söyledi.

Aykut Kocaman’ı takımın başına getirdiyseniz, bu futbol anlayışını da kabul edeceksiniz. Çünkü hocanın kitabında “bildiğinden şaşmak” ve “taviz” asla yok. Tıpkı “ölmek var, dönmek yok” gibi…

Fenerbahçe’nin başkan adayı Ali Koç’un genç iş adamlarına yaptığı konuşmada kullandığı iki ifade çok dikkatimi çekti… Birincisi; Ali Koç, göreve geldiklerdi taktirde ilk işlerinden birinin, çok etkili bir scout ekibi kurmak olduğunu söyledi. Böyle bir ekip Fenerbahçe’nin yıllardır süren transfer yanlışlarını çok ciddi anlamda önleyebilir.

İkincisi; Ali Koç, göreve geldikleri taktirde “hatırı sayılır bir parayı” kulüp kasasına koyacaklarını açıkladı. Ali Koç rakam vermedi ama ben o rakamı Ali Koç’un yönetiminde yer alacak en yakın çalışma arkadaşlarından birinden öğrendim. Şunu söylemeliyim; Ali Koç “mütevazı” davranmış. Koyacakları para “hatırı sayılır” değil, “müthiş” bir para…”