Fenerbahçe Taraftar Sitesi

Serdar Ali Çelikler, İş Adamlarına ‘Fener Ol’ Kampanyasına Destek Olma Çağrısında Bulundu

07 Nisan 2019 - 'de eklendi
Serdar Ali Çelikler, İş Adamlarına ‘Fener Ol’ Kampanyasına Destek Olma Çağrısında Bulundu

Fenerbahçe’nin ‘Fener Ol’ kampanyası tam gaz devam ediyor. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçeli iş adamlarının isim vererek Fener Ol kampanyasına destek olma çağrısında bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kitlesel kaynak yaratma projesi ‘Fener Ol‘, ilk gününde büyük destek gördü. İş adamlarına da seslenen Ali Koç, Fenerbahçeli üst düzey isimlerden yüksek bağışlar bekliyor.

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Sadettin Saran’ın 1 milyon TL bağışladığı ‘Fener Ol’ kampanyası için Mehmet Ali Aydınlar, Nihat Özdemir, Murat Ülker, Ferit Şahenk, Tahir Kıran, Mehmet Cengiz, Servet Yardımcı ve Nihat Özbağı gibi Fenerbahçeli iş adamlarına çağrıda bulundu.

Fener Ol kampanyasına hangi iş adamları bağış yaptı?

Serdar Ali Çelikler’in Habertürk Gazetesi’nde kaleme aldığı köşe yazısı şu şekilde:

Ali Koç’un en beğenilen özelliği, finansal konularda çok açık konuşuyor olması.

“Bize anlatıldığından daha fazla borç olduğunu biliyorduk ama bu kadar da olduğunu bilmiyorduk”

“Borcumuz 621 milyon Euro”

“2016-2019 arasında futbol faaliyetlerindeki zararın 30 milyon Euro’yu geçmemesi gerekiyor.

Ancak sezon başında göreve geldiğimizde iki yıllık zarar toplamı 90 milyon Euro idi. 31 Mayıs’a kadar 60 milyon Euro’luk farkı kapatmazsak Avrupa cezası alırız”

“Bu finansal yapı ile ekonomik özgürlüğümüzü kaybetmemek için en az 6 yıl (2 dönem) lazım”

“GEREKEN MEBLAĞ 400 MİLYON LİRA”

Bunlar başkanın açıkça durumu ifade eden sözleri. Hepsi de doğru. Ali Koç, dün de çıktı ‘Fener Ol’ kampanyasını başlattı ve konuşmasında açıkça dedi ki “Eğer bu parayı toplayamazsak Avrupa cezası almamız bir yana seneye şampiyon olacak kadroyu da kuramayız..”

Kampanya başladı, İçişleri Bakanlığı’ndan alınan izin 1 milyar lira. UEFA cezası gelmemesi için gerekli olan meblağ ise 400 milyon lira.. Yaklaşık 50 kişiden ki bunların içinde yönetim kurulu üyeleri de var 300 milyon lira sözü alındığını daha önceki yazımda ifade etmiştim.

Ali Bey’in de kendi ifadesiyle 140 milyon dolarlık katkısına rağmen 50 milyon lira vereceğini söylemiştim. Şu ana kadar kampanyada toplanan meblağ (Yazının yayınlandığı saat olan 12.25 itibarıyla) 4,5 milyon lira…

“SAADETTİN SARAN 1 MİLYON LİRA VERDİ”

Sadettin Saran’ın 1 milyon lira verdiği öğrenildi. Şimdi sırada diğer iş adamı Fenerbahçeliler var. Mehmet Ali Aydınlar, Nihat Özdemir, Murat Ülker, Ferit Şahenk gibi isimlerden katkı vermelerini bekliyorum.

Ayrıca Tahir Kıran, Mehmet Cengiz, Servet Yardımcı gibi isimler de var elbette. Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım’ın eski yönetim kurulu üyesi Nihat Özbağı’nın da kampanyaya katılacağını tahmin ediyorum.

Eğer 50 kişiden 300 milyon lira toplanma projesi gerçekleşirse, bu saydığım isimlerin de katkılarıyla meblağın 500 milyon lira seviyelerine çıkacağını düşünüyorum. Kampanyaya yönelik ilgimiz ve takibimiz sürecek.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
BENZER HABERLER