SON DAKİKA! CANLI YAYINDA AÇIKLANDI! FENERBAHÇE’nin YILDIZINA ÇİN’den 10 MİLYON EURO!

SON DAKİKA! CANLI YAYINDA AÇIKLANDI! FENERBAHÇE’nin YILDIZINA ÇİN’den 10 MİLYON EURO!

Devre arası transfer döneminde sessiz kalan Fenerbahçe, çalışmalarını yürütmüş ama hiç bir transfer yapmamıştı. Fenerbahçe’de yapılan transferler değil de, ayrılıklar ve kadro dışı kararları konuşulmuştu.

Önce Aykut Kocaman’ın Ozan Tufan ve Van Persie’yi kadro dışı bırakması, sonrasında Van Persie’nin Feyenoord’a transfer olması gündeme bomba gibi düşmüştü. Bugün de Fenerbahçeli bir yıldız ile ilgili bomba bir iddia atıldı.

Aykut Kocaman şimdilik karşı çıktı

Fenerbahçe’de son dönemde tartışılan konulardan biri Valbuena’nın 11’de oynamamasıydı. Teknik direktör Aykut Kocaman, bu konuda eleştiri oklarını üzerine çekerken, Fransız oyuncuyla ilgili önemli bir bilgi ortaya çıktı.

Çin ekiplerinden Beijing Renhe’nin, 33 yaşındaki futbolcu için sarı-lacivertlilere 10 milyon euro önerdiği öğrenildi. Yönetimin, konuyla ilgili görüş aldığı Kocaman’ın, teklif için çok net konuştuğu ifade edildi. Tecrübeli teknik adamın, şampiyonluk yarışında Valbuena’yı ihtiyacı olduğu ve şimdilik satılmasına karşı çıktığı kaydedildi.

Fakat yönetimin, bu konuyu değerlendirmeye devam ettiği iddia ediliyor. Fenerbahçe, finansal olarak rahatlamak için böyle bir yola girebilir.

Aykut Kocaman, Valbuena konusunda haksız mı?

Fenerbahçe’nin en yetenekli oyuncusu olarak kabul edilen Valbuena’nın ilk 11 başladığı maçlarda tam 18 puan kaybeden Aykut Kocaman,

yıldız oyuncuyu kestikten sonra büyük tepkilere maruz kalmıştı ancak başarılı teknik adam, Valbuena’yı kestiği 6 maçın 6’sını da kazandı. Valbuena’nın savunmaya yardım etmediğini ve onu sol kanatta oynattığında rakiplerin de çok fazla orta kesebildiğini söyleyen Aykut Kocaman, Valbuena’sız ilk 11’lerle çözüm üretmeyi başarıyor.